Tina Trstenjak stërvitet me Majlindën

Xhudo

Tina Trstenjak stërvitet me Majlindën

Më: 27 tetor 2020 Në ora: 17:26
Tina Trstenjak stërvitet me Majlindën

Xhudistja sllovene Tina Trstenjak, kampione olimpike në kategorinë deri 63 kilogramë në “Rio 2016”, po stërvitet me trajnerin më të mirë në shqiptari, Driton Kuka.

“Dy kampione aktuale olimpike, Tina Trstenjak dhe Majlinda Kelmendi.

Në Pejë po qëndron ekipi slloven në krye me kampionen olimpike Trstenjak në kampin përgatitor.

Këtë javë në Kosovë pos sllovenëve po qëndrojnë edhe ekipi nacional i Turqisë, Bullgarisë dhe Republikës Çeke”, ka shkruar Kuka në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat