‘Hat-trik’ i medaljeve për Kosovën në Katar, Nora Gjakova stoliset me të bronztën

Xhudo

‘Hat-trik’ i medaljeve për Kosovën në Katar, Nora Gjakova stoliset me të bronztën

Më: 11 janar 2021 Në ora: 17:08
Nora Gjakova

Kosova ka siguruar edhe medaljen e tretë në Masterin e Dohas.

Është xhudistja jonë Nora Gjakova që mposhti portugezen Telma Moneiro në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Gjakova me plotë meritë mposhti portugez sepse ishte më e mirë nga fillimi i ndeshjes.

Para saj, medalje Kosovës i siguruan Distria Krasniqi të bronztën dhe Distria Krasniqi të artën.

Pra, në këtë turne ndërkombëtarë që u zhvillua në Katar, Kosova ia doli të sigurojë tri medalje shumë të vlefshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat