Kampion si në luftë ashtu edhe në paqe, çdo herë i pari në krye të kolonës

Xhudo

Kampion si në luftë ashtu edhe në paqe, çdo herë i pari në krye të kolonës

Nga: K.G. Më: 17 janar 2021 Në ora: 12:53
Kampion si në luftë ashtu edhe në paqe, çdo herë i pari në krye të kolonës

Xhudisti veteran, Anton Cena, trajner i klubit të xhudos “Polici” nga Prishtina. asnjëherë nuk ndalet me aktivitetet sportive, duke i shërbyer gjeneratës së re. Ai është kampion si në luftë ashtu edhe ne paqe, çdo herë i pari në krye të kolonës.

Synimet e tija janë që të luftojë çdo herë për të mirën e sportit të Kosovës.    

“Gjeneratë pas gjenerate, kam pritur e përcjellur nga kjo Akademi, emra dinjitozë e të mëdhenj të Policisë̈ së Kosovës...

Image

Të radhitura në kalendarin e karrierës sime, vitet sa i kam shërbyer kësaj shkolle kaq të çmuar, do të mbeten përherë pjesa më krenare e jetës sime!

Me çdo gjeneratë, gjithmonë nisa angazhimin me përkushtim maksimal, pa dashur të lejoj tek vetja rutinën që shpesh mbyll dyert e sukseseve...ata ishin secili personalitet në vete anipse i bashkonte plotësimi i standardeve të njëjta, e kjo donte mund dhe punë, sepse të jesh i njëjti me të gjithë duke udhëtuar ndër vite, duke marrë parasysh diferencat e tyre po aq sa të përbashkëtat, duhet të jesh plotësisht vetja, të japësh maksimumin e kapaciteteve tua e padyshim të punosh me nder pa kërkuar kurrfarë këmbimi!

Tani po vjen edhe gjenerata e 56 -të e Policisë së Kosovës, e që sipas të gjitha gjasave, për mua do të jetë edhe e fundit sa i përket shërbimit tim...

Do të doja t'iu uroj përzemërsisht shumë suksese në rrugëtimin që do ta fillojnë, duke uruar që këtë mision ta kryejnë me nder dhe faqebardhë...

Ditët e tyre brenda akademisë,le të jenë të mbushura me aktivitete cilësore, të cilat më pas do t'iu duhen për tërë jetën deri në pensionim, duke i shërbyer atdheut dhe qytetarëve të Kosovës! 

Mos harroni , para se ta keni veshur uniformën, çdo ditë visheni petkun e nderit dhe sinqeritetit, sepse pa këto të dyja, nuk ju ka hije dhe nuk ju bie tamam uniforma e lavdishme e Policisë së Kosovës! Kampioni”, ka shkruan Cena.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat