A e dini?

Xhudo

A e dini?

Më: 21 janar 2021 Në ora: 13:01
Distria Krasniqi

Botërori i Bakus i mbajtur në muajin shtator të vitit 2018, është gara e fundit ndërkombëtare në të cilën Distria Krasniqi nuk është ngjitur në podium. 

Që nga atëherë, në të gjitha garat ku ka marrë pjesë, xhudistja jonë ka fituar medalje.

Bilanci i saj është shtatë të arta, tri të argjendta dhe tri të bronzta. Ajo ndodhet e para në renditjen botërore dhe Olimpike të kategorisë -48 kg.

Urojmë që kjo vazhdimësi të vazhdojë edhe në vitin e Olimpiadës (2021), shkruan në faqen e Komitetit Olimpik të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat