Ja pse xhudistja belge nuk i doli Majlinda Kelmendit

Xhudo

Ja pse xhudistja belge nuk i doli Majlinda Kelmendit

Nga: K.G. Më: 18 shkurt 2021 Në ora: 17:21
Charline van Snick

Xhudistja e kombëtares së Kosovës, Majlinda Kelmendi, u stolis me medalje të bronztë në kategorinë -52 kg, në garën prestigjioze Grand Slam, që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. 

Kur pritej ballafaqimi në repesazh mes Majlindës dhe belges Charline van Snick, kjo e fundit nuk u paraqit në tatami.

Siç merret vesh nga burimet e sigurta, xhudistja ishte e lënduar dhe nuk doli fare.

Majlinda ka fituar medaljen e bronztë në garën jashtëzakonisht të fortë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat