Distria Krasniqi udhëheq bindshëm në ranglistën botërore

Xhudo

Distria Krasniqi udhëheq bindshëm në ranglistën botërore

Nga: K.Goca Më: 12 mars 2021 Në ora: 16:43
Distria Krasniqi udhëheq bindshëm në ranglistën botërore

Xhudistja e Kombëtares së Kosovës, Distria Krasniqi, udhëheq bindshëm në ranglistën botërore në kategorinë -48 kg.

Ajo kryeson me 8915 pikë, duke e lënë pas ukrainasen Datria Bilodid me 7895 pikë.

Krasniqi është potencial edhe për medalje olimpike në Tokio, në garën që mbahet në këtë vit.

Image

Driton Kuka, selektor i Kombëtares së Kosovës, ka bërë punë të madhe dhe ka nxjerrë një armatë të xhudisteve, që nga Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi, Akil Gjakova, Nora Gjakova, Loriana Kuka etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat