Agron Kuka: Ja cila ishte arma më e fortë e Norës

Xhudo

Agron Kuka: Ja cila ishte arma më e fortë e Norës

Nga: Kemajl Goca Më: 26 mars 2021 Në ora: 17:56
Agron Kuka: Ja cila ishte arma më e fortë e Norës

Xhudistja e Kombëtares së Kosovës, Nora Gjakova (-57 kg), sot shkëlqeu në Tbilisi të Gjeorgjisë, duke e fituar medaljen e artë në Grand Slam dhe 1000 pikë të reja olimpike. 

Nora tregoi formën më të mirë të mundshme, duke i shkatërruar një nga një rivalet. 

Presidenti i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, tha se arma më e fortë e Norës ishte vetëbesimi.  
“Sot në Tbilisi të Gjeorgjisë ka filluar Grand Slami 2021. 

Nga ekipi ynë sot garoj Nora Gjakova në kategorinë 57 kg.

Përformanca e Norës sot ishte në nivel të lartë duke fituar pesë lufta radhazi dhe fitoj medaljen artë dhe 1000 pikë Olimpike. 

Arma e fortë e Norës sot ishte vetëbesimi dhe përgatitja e sajë fizike. Me këtë paraqitje tl sotme Nora e konfirmoj ngritjen e formës së saj edhe për garat e që pasojnë e do kulmoj me Lojërat Olimpike”, tha Kuka për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat