Driton Kuka godet politikanët tanë, përmend Xhakën, Shaqirin e Januzajn - Bota Sot
Driton Kuka godet politikanët tanë, përmend Xhakën, Shaqirin e Januzajn

Xhudo

Driton Kuka godet politikanët tanë, përmend Xhakën, Shaqirin e Januzajn

Nga: Kemajl Goca Më: 12 korrik 2018 Në ora: 12:47
Majlinda Kelmendi e Driton Kuka

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, çuditet me disa nga politikanët tanë se si madhërojnë sukseset e shteteve të huaja. “Hipokrizia nëse e kuptoj drejt! Plot politikana të Shtetit tim po madhërojnë sukseset e shteteve tjera e as që marrin mundin të urojnë sukseset e Sportistëve tonë!
Ka që s’kanë uruar as medaljen e artë Olimpike!
Golave të Xhakës dhe Shaqirit besa edhe të Januzajt u jam gëzuar edhe unë se janë Shqiptar edhe pse prezantojnë shtete të huaja por madhërimi i shteteve tjera e thurja e lavdeve pak e tepërt ...
Kaq për Botërorin e futbollin!!!”, shkruan Kuka.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera