Rrëfehen të tronditur dëshmitarët pas vrasjes së 7-vjeçarit nga Kosova në Zvicër: Pamë pishinë gjaku... - Bota Sot
Rrëfehen të tronditur dëshmitarët pas vrasjes së 7-vjeçarit nga Kosova në Zvicër: Pamë pishinë gjaku...

Zvicra

Rrëfehen të tronditur dëshmitarët pas vrasjes së 7-vjeçarit nga Kosova në Zvicër: Pamë pishinë gjaku...

Nga: A.ZH Më: 21 mars 2019 Në ora: 21:52
Pamje nga vendi i ngjarjes, ku u vra një shtatëvjeçar nga Kosova

Një djalë shtatëvjeçar nga Kosova, ishte duke u kthyer nga shkolla në mesditë kur ai u godit papritur me thikë nga një grua e moshuar dhe u plagos rëndë. Djali vdiq në spital. Sipas policisë, një grua 75-vjeçare është dorëzuar në polici.

Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 12:45 në St Galler-Ring, shkruan 20min.ch, përcjell Bota sot.

Banorët janë shprehur të tronditur nga incidenti.

Një fqinj që sapo kishte ardhur në shtëpi nga Kopshti Botanik tha: "Jashtë rrugës qëndronin rreth 20 burra për një punë, mendoj se ata ishin të gjithë policë. Pashë një pishinë të madhe gjaku. Nuk e di se çfarë ndodhi, mendova se dikush ishte therur këtu, personi ka humbur kaq shumë gjak, ka pasur dy këpucë pranë pishinës me gjak dhe më pas policia i mori. "Gjaku u hoq pak më vonë. Njerëzit po hedhin lule".

Një tjetër fqinjë që pa gjakun tha: "Një mik më thirri dhe më pyeti se çfarë kishte ndodhur. Shikova dhe pashë zjarrfikësit që pastronin gjithçka".

Një banore u përball në mënyrë indirekte me grumbullimin e gjakut. Ajo raporton se sapo kishte fjetur.

"Papritmas policia erdhi dhe më pyeti nëse mund të merrte ujë nga unë", thotë ajo. Pastaj një polic në banesën e saj mbushi dy kova me ujë. “Më vonë, ata thanë se nuk ishte mirë. Ata e thirrën një pastrues të veçantë. Policia nuk donte të tregonte se përse u nevojitej uji. Unë jetoj këtu qe 40 vjet dhe nuk kam parë kurrë që ka ndodhur diçka si kjo ngjarje", ka thënë ajo./BS

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...