Politikanja zvicerane: Baseli u trondit nga veprimi barbar ndaj 7 vjeçarit - Bota Sot
Politikanja zvicerane: Baseli u trondit nga veprimi barbar ndaj 7 vjeçarit

Zvicra

Politikanja zvicerane: Baseli u trondit nga veprimi barbar ndaj 7 vjeçarit

Nga: Mark Baftiaj Më: 25 mars 2019 Në ora: 21:07
Elisabeth Schneider-Schneiter në takimin e demokristianve në Basel

"Zvicra u shokua nga vrasja e fëmiut, CVP ndan dhimbjen me familjen dhe të afërmit e fëmiut të vrarë, andaj kërkoj një minutë heshtje në shenjë solidariteti me familjen", ishin fjalet e n/kryetares së CVP, kryetares se komisionit per Politikë të jashtme të parlamentit zvicran, Elisabeth Schneider-Schneiter në takimin e demokristianve në Basel.

Z. Schneider-Scheiter në takim ku prezent ishte edhe Bokseri Arnold Gjergjaj kërkoi të kalojmë barrierat, të kalojmē paragjykimet dhe të jemi bashkë që të ndërtojmë të ardhmen e përbashkët.

Arnold Gjergjaj falenderoj z. Elisabeth Schneider per kohen që ka ndarë per të qenë me në.

Për të qenë një nga ne, dhe si njëra nga politikanet më ndikim në Zvicër të ndikon që imazhi ynë ketë vendin e merituar. Nue Kaqinari kërkoi që të rritet bashkpunimi mes demokristian të Zvicirës dhe të Kosovës. Bernhard Topalli kërkoi që të krijohet një grup i përbashkët i demokristianve në Basellant mes CVP dhe PSHDK-së.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...