U mbajt mbledhja e parë e Kryesisë së LDK-së në Zvicër - Bota Sot
U mbajt mbledhja e parë e Kryesisë së LDK-së në Zvicër

Zvicra

U mbajt mbledhja e parë e Kryesisë së LDK-së në Zvicër

Nga: N.H Më: 25 gusht 2019 Në ora: 22:16
Pamje nga vendi i ngjarjes

Lulzim Maliqi kryetar i LDK-së në nëndegën e Zürich-ut ka njoftuar se dje është zhvilluar mbledhja e parë e Kryesisë së LDK-së në Zvicër .

Ja postimi i tij dhe detajet tjera nga kjo mbledhje:

E shtunë, 24.08.2019 Zuchwil / SO Zvicërr.

Sot u mbajt mbledhja e parë e Kryesisë së LDK-së dega në Zvicerr .

Mbledhjen e hapi Kryetari Zotëri Ahmet AK Kosumi si dhe i përshendeti të gjithë anëtart e kryesisë.

Të pranishëm ishin;

1. Ahmet Kosumi Kryetar,
2. Ismet Mjaku
3. Arif Baftiu
4. Lulzim Maliqi
5. Zeqir Gjukaj
6. Ismet Krasniqi
7. Fadil Dalloshi
8. Fadil Rexhepi
9. Franë Lleshdedaj
10. Enver Aliu
11. Muharrem Kalludra
12. Mustaf Behluli
13. Alush Grajqevci

Rendi i ditës:
1. Zgjedhja e kryesisë së ekzekutive,
2. Pergaditja për zgjedhjet të jashtëzakonshme në Republikën e Kosovës.
3. Të ndryshme.

Kryesia zgjodhi tre nënkryetarë, një sekretar, një arëkatar dhe një Kandidat i propozuar nga dega e LDK-së për në zgjedhje nacionale.

Nënkryetar u zgjodhen;
Zotëri Zeqir Gjuka, Zotëri Lulzim Maliqi dhe Zotëri Fadil Dalloshi,

Sekretar u zgjodhë; Zotëri Mustaf Behluli
Arëkatar Zotëri Fadil Rexhepi dhe Kandidat i propozuar për deputet Zotëri Ismet Mjaki.

Kryesia e Degës nomiroj shtabin zgjedhor prej 19 anëtarëshe dhe në të gjitha nëndegët e LDK-së do të jet një komision zgjedhor për lehtsim të votusave të LDK-së.

Lidhja Demokratike e Kosovës është partia e vetme shtetëformuse.

Tik, Tak koha e madhe po vjen LDK-ja partia me e madhe ne vend..

Amanetin e Presidentit Dr.Rugova ta qojmë në vend. Kosova e lirë Demokratie e intergruar në NATO në Bashkimin Evropian dhe miqësi të perhershem me SH.B.A

lmZH, Zürich / *komisioni për informim
Lulzim Maliqi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...