Deklaratë e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Dega në Zvicër - Bota Sot
Deklaratë e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Dega në Zvicër

Zvicra

Deklaratë e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Dega në Zvicër

Më: 31 gusht 2019 Në ora: 13:01
LDK, Zvicër

Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Zvicër, përkrahë pa rezervë, vendimin e LDK-së respektivisht nominimin e znj. Vjosa Osmani, për Kryeministre të Republikës së Kosovës.

Gëzon fakti që znj. Vjosa Osmani është shëndrruar: një zë i bashkimit, një zë i pjekurisë politike, një zë i gjitha gjeneratave, një zë i ndryshimeve të mëdha e një zë i shpresës dhe perspektivës për Kosovën Evropiane.

Ftojmë elektoratin e Kosovës, të reflektojë duke votuar Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe znj.Vjosa Osmani për Kryeminstre. Ne konsiderojmë që Lidhja Demokratike e Kosovës mbetët shpresë e vetme politike për ardhmërinë dhe prosperitetin e vendit.

Të punojmë të gjithë pa u ndalur deri në fitorën e madhe të LDK-së dhe fitorën për gjithë qytetarët e Kosovës.

Vazhdojmë mëtutje me LDK-në…

Solothurn. 31.08.2019.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...