Arbesa Bytyqi zgjedhet “Miss Albanain Internacional Plus 2019” - Bota Sot
Arbesa Bytyqi zgjedhet “Miss Albanain Internacional Plus 2019”

Zvicra

Arbesa Bytyqi zgjedhet “Miss Albanain Internacional Plus 2019”

Më: 19 tetor 2019 Në ora: 12:18
Arbesa Bytyqi

Është vajza Pejane e lindur dhe e ritur në Diaspor pikrisht në Zvicer ajo që po na habit të gjithve me paraqitjet e saja , e së fundit ajo që triunfoj në spektaklin e bukuris Miss Albanian Internacional Plus që u organizua nga emisioni The One Show që transmetohet në Fax News Television . 

Me një organizim dekreti e bukura nga Peja u mandatua si me e mira e vitit nga spektakli Miss Albanian Internacional Plus 2019 e që këtë kuror ja derzoj ish Mss Albania Joni Lera me pranin e Agim Xheka nga RTSH , Lola Shehi nga poeteshat shqiptare ,Perikli Shuli  perjavshmi i emisionit The One Show ishin ata që dhan mandatin Arbeses .

Arbesa perveq ketyre emocioneve ajo na tregoj edhe per dashurin e saj nga nje e vogel qe e donte boten e modës e që sot një pjes e ëndres e ruajtur nësirtar ju realizua duke na bër të gjithve të emcionuar, e bukura foli edhe per lidhjen e saj me vllezerit qe i ka shtyll të pa ndar si dhe tregoj një ditë perplot angazhime qe ka ne Zvicer ne vendin ku ajo jeton .

Arbesa e cila me përkushtim të madh kujdeset për veten tha se ajo i kushton një rëndesi te veqant paraqitjes saj dhe se mundohet që me paraqitje dinjitoze të jetë cdo herë e me bukur te rembej zemrat e njerzve qe e duan.

Arbesa i premtoj të gjith se do jetë një perfacuese e denjët e kurores shqiptare kudo qe do ta prezentoj .

Vlen te ceket se Arbesa ka ftes nga MissWorld model internacional per ta perfacuar Shqiperin si dhe nga Miss Global of the World .

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat