AAK themelon nëndegën në Cyrih të Zvicrës

Zvicra

AAK themelon nëndegën në Cyrih të Zvicrës

Më: 19 janar 2020 Në ora: 19:11
AAK

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka hapur nëndegën e kësaj partie në Cyrih të Zvicrës.

Të dielën, dhjetëra aktivistë kanë mbajtur mbledhjen e parë duke zgjedhur edhe njerëzit adekuatë për të vepruar në këtë shtet.

Kryetar i nëndegës së AAK-së në Cyrih u zgjodh, Betim Qorraj, nënkryetar, Esat Halilaj, nënkryetar i dytë, u zgjodh Isuf Gradina, si dhe Bashkim Sefaj, sekretar.

“Të mblidhemi së bashku është një fillim. Të qëndrojmë së bashku është përparim. Të punojmë së bashku është sukses”, thuhet në një njoftim për media të AAK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat