Ja sa banorë të Kosovës dhe Maqedonisë jetojnë në Lengnau të Zvicrës

Zvicra

Ja sa banorë të Kosovës dhe Maqedonisë jetojnë në Lengnau të Zvicrës

Nga: Fitim Dika Më: 3 mars 2020 Në ora: 19:55
Lengnau

Në komunën zvicerane Lengnau është rritur numri i banorëve dhe atë në 5325 banorë. Kjo rritje është për 48 persona më shumë (0.9 përqind) sesa në të njëjtën periudhë në 31.12.2018, shkruan bielertagblatt.ch, përcjell botasot.info.

Kur është te numri i të huajve ata përbëjnë 1447 persona, prej të cilëve 160 nga Italia, 151 nga Gjermania dhe në vendin e tretë Kosova me 135 banorë. Në vendin e katërt dhe të pestë vendosen Maqedonia e Veriut dhe Turqia me 111 dhe 84 persona./BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat