E tmerrshme: 4 vajza shqiptare e kidnapojnë dhe torturojnë 21 vjeçaren në Zvicër, akuzat që bien mbi to

Zvicra

E tmerrshme: 4 vajza shqiptare e kidnapojnë dhe torturojnë 21 vjeçaren në Zvicër, akuzat që bien mbi to

Nga: G.B Më: 18 qershor 2020 Në ora: 12:46
25 vjeçarja e dyshuar (djathtas) dhe motra e saj

Katër femra nga Kosova thuhet se kanë rrëmbyer një bashkatdhetar 21-vjeçar dhe e keqtrajtuan me orë të tëra. Katërshja do të dalin para Gjykatës së Rrethit Bülach të enjten, shkruan 20min.ch, përcjell Bota sot.

Arsyeja për aktin e jashtëzakonshëm ishte një denoncim ndaj Kesb, siç thuhet në aktakuzë. Në nëntor 2017, viktima raportoi njërën nga katër gratë tek autoritetet e mbrojtjes së fëmijës dhe të rriturit, sepse ajo supozohej të linte pas dore djalin e saj dy vjeçar. Si hakmarrje, nëna dhe tre miqtë u përpoqën ta detyrojnë informatorin në pyetje.

Pasditen e 10 marsit 2019, katër vajzat nga Kosova, që sot janë nga mosha 23 deri 29 vjet, e sulmuan viktimën tani 21-vjeçare në një parking në Kloten pas orës 11 të mbrëmjes. Ajo që pasoi ishte, sipas aktakuzës, një provë e rëndë për një orë të gjatë, përcjell Bota sot.

Ata e tërhoqën gruan në makinë, ku e dyshuara kryesore, një ndihmëse e infermieres 25-vjeçara, e goditi me forcë me grusht në fytyrë. Ajo gjithashtu dëshironte të digjte një cigare në dorën e viktimës, gjë që e pengoi njëra nga të akuzuarat. Si rezultat, ata çuan në banesën e njërës prej katër vajzave në një komunitet fqinj. Aty viktima duhej të zhvishej lakuriq dhe të bënte dush. Ajo është filmuar dhe kërcënuar se do t’i publikohen regjistrimet nëse paraqet kallëzim penal.

Më tej në aktakuzë thuhet se viktima u prek nga organet gjenitale nga vajzat, ku ato e urdhëruan që të kënaqej me një lodër, derisa ndihmësja e infermierisë ia futi me forcë në anus. Duhej ta lëpinte dildon e lyer me majonezë dhe ta rivendoste në mënyrë vaginale dhe e dyshuara kryesore urdhëroi që vajza ta lëpijë dhe të puthte këmbët e një bashkëpunëtori.

Image
Vajza e katërt e dyshuar

Dy gra shqyen shtesat artificiale të flokëve nga flokët e viktimës ose prenë zgjatjet me thikë. Është kontrolluar edhe telefoni i viktimës, kur njëra nga gratë zbuloi numrin e ish-burrit të saj në të, viktima duhej të gëlltiste disa gurë dekorativ me xham. Vuajtjet u ndalën pas orës 7 të mëngjesit kur gruaja u rrëzua në një parking. Para kësaj, të katër të akuzuarat vodhën portofolin e saj me 350 CHF dhe i ndanë ato.

Gjyqi për katër gratë nga Kosova zhvillohet të enjten në Gjykatën e rrethit në Bülach. Gratë, të cilat u mbajtën në paraburgim për më shumë se dy muaj pas arrestimit në mes të marsit 2019, akuzohen për rrëmbim të rëndë, sulm seksual, plaçkitje dhe krime të tjera. Prokurori do të shpall dënimin e kërkuar në gjykim. Me siguri do të jetë afati i burgut prej disa vitesh, shkruan 20min.ch.

Motra e të dyshuarës kryesore,  që banon në Kosovë, është në paraburgim për rrezikun e arratisjes, ndërsa ndihmësja e infermierisë është nën arrest dhe monitorohet me anë të monitorimit elektronik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat