Mërgimtari nga Zvicra me veprim të madh, kështu i jep mbështetje Vjosa Osmanit

Zvicra

Mërgimtari nga Zvicra me veprim të madh, kështu i jep mbështetje Vjosa Osmanit

Nga: N. H Më: 1 shkurt 2021 Në ora: 22:30
Vjosa Osmani dhe Flamur Krasniqi

Iniciativa qytetare e Vjosa Osmanit do të përfaqësohet me 14 kandidatë në listën e Lëvizjes Vetëvendosjes për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Osmani, që është edhe ushtruese e detyrës së presidentes, javë më parë firmosi marrëveshje me liderin e VV-së, Albin Kurti, që të garojnë bashkë në këto zgjedhje.

E, përkrahja për ish-nënkryetaren e Lidhjes Demokratike të Kosovës, po vije nga të gjitha anët.

Mërgimtari Flamur Krasniqi, i cili jeton dhe vepron në Zvicër, siç mëson gazeta “Bota sot”, një profesionist i madh i djathit zviceran, ka bërë disa dekore, me sloganin e platformës së Vjosa Osmanit, “Guxo”.

Kujtojmë se Osmani si bartëse e listës së LDK-së në zgjedhjet e 6 tetorit 2019, ishte e dyta më e votuara në Kosovë pas Kurtit.

Por më pas, marrëdhëniet e saj me LDK-në u ftohen deri në atë pikë, sa partia mori vendim ta shkarkojë nga pozita e nënkryetares.

Sipas asaj që është prezantuar, Vjosa Osmani garon për t’u bërë presidente, kurse Kurti kryeministër.

Përfaqësuesit e “Vjosës” në listën e VV-së:

2. Vjosa Osmani

8. Donika Gervalla

16. Haxhi Avdyli

24 Faton Peci

33. Doarsa Kica

40. Burim Karameta

48. Jeta Statovci

56. Rrustem Leti

64. Nasuf Bejta

72. Ekrem Mustafa

80. Gresa Bytyqi

88. Blerim Gashani

96. Leonora Sfarqa

104. Nita Bakalli

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat