Publikohet videoja shokuese: Boshnjaku e bën për spital serbin midis rrugës në Lucern të Zvicrës

Zvicra

Publikohet videoja shokuese: Boshnjaku e bën për spital serbin midis rrugës në Lucern të Zvicrës

Nga: M.L. Më: 22 gusht 2021 Në ora: 22:31
Foto nga vendi i ngjarjes

Skena të perëndimit të egër kishte të premten në mbrëmje në Emmenbrücke LU. Përplasen grupet armike. Një serb i pambrojtur 53vjeçar i ulur në makinë rrihet dhe plagoset rëndë, ai duhet të dërgohet në spital, shkruan blick.ch përcjell “Bota sot”. I dyshuari kryesor është një boshnjak 33 vjeç.

Disa njerëz rrahën një person që ishte ulur në makinën e tij. Një bandit shkon rreth makinës, duke u përpjekur ta tërheqë viktimën nga makina e vogël përmes derës së pasagjerit. Burri në makinë ndoshta ka frikë për minuta të tëra. Në fund, njëri prej banditëve arrin ta tërheqë viktimën nga makina, ku personi i shtrirë në tokë rrihet me grushte dhe goditet.

Pjesëmarrësit e tjerë në trafik përdorin sirenat. Dy gra dalin jashtë, por nuk guxojnë të ndërhyjnë.

Më shumë nga Emmenbrücke

Skena e perëndimit të egër u zhvillua të premten në mbrëmje në Gerliswilstrasse në Emmenbrücke LU. Një shitës vendas thotë: “Ishte rreth orës 18:00 kur vura re grindjen. Unë punoja, kështu që nuk mund të ndërhyja. Policia erdhi vetëm më vonë". Ai nuk e di se për çfarë ishte sulmi i dhunshëm.

Mosmarrëveshje midis "grupeve të ndryshme"

Simon Kopp, zëdhënës i policisë së kantonit Lucern, konfirmoi për Blick se kishte një grindje të premten në mbrëmje. Shoferi i makinës, një serb (53), më pas u dërgua në spital me shërbimin e ambulancës.

"Njerëz të tjerë u dërguan në stacionin policor për t'u marrë në pyetje, por askush nuk u arrestua," tha Kopp.

Ishte një mosmarrëveshje "midis grupeve të ndryshme". Me sa duket, përleshja duket se ka një histori - kjo tani është duke u hetuar.

Sipas policisë, i dyshuari kryesor është një boshnjak (33). Dy persona të tjerë më pas u intervistuan si dëshmitar.

Videon nga ngjarja mund ta shihni këtu

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat