“Njollosi emrin e familjes”, media zvicerane shkruan për letrën e vëllait të Dardan Krivaqës

Zvicra

“Njollosi emrin e familjes”, media zvicerane shkruan për letrën e vëllait të Dardan Krivaqës

Nga: G.B Më: 25 gusht 2021 Në ora: 09:06
Dardan Krivaqa

Pas dy ditësh në arrati, 29-vjeçari DK* u arrestua në Kosovë të martën.

Thuhet se ai ka vrarë 18-vjeçaren MO* në qytetin e Ferizajt, shkruan 20min.ch, përcjell Bota sot.

Ashtu si bashkëpunëtori i tij i supozuar AS* 32 vjeçar, DK gjithashtu ka një lidhje me Zvicrën: Vëllai i tij më i madh KK* (35) jeton në Zvicrën që flet frëngjisht.

Pas arrestimit të DK, ai u shpreh në një postim të gjatë në mediat sociale: E gjithë familja ishte pa fjalë për veprën që thuhet se vëllai i tij ka kryer.

"Ai nuk dëgjoi askënd"

KK gjithashtu shkruan se ai gjithmonë u përpoq t'i jepte këshilla dhe ndihmë vëllait të tij të vogël: "Por ai nuk dëgjoi askënd". Gjatë gjithë jetës së tij, DK kishte shkaktuar probleme dhe njollosur mbiemrin.

Për arrestimin e vëllait të tij të vogël, KK uron policinë e Kosovës dhe të gjithë qytetarët që kanë kontribuar në të.

"Shpresoj që ai të marrë dënimin e tij të drejtë", ka shkruar ai.

Ai gjithashtu shpresoi se të gjithë do të ndihmonin për të parandaluar akte të tilla në të ardhmen "dhe për të luftuar për mirëqenien e fëmijëve tanë".

Së fundi, KK i shpreh ngushëllimet familjes së viktimës.

"Zoti ju dhëntë forcë dhe guxim".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat