Incident fatal në Zvicër, vdes një 20-vjeçar nga Kosova - flasin dëshimtarët

Zvicra

Incident fatal në Zvicër, vdes një 20-vjeçar nga Kosova - flasin dëshimtarët

Nga: A.Zh Më: 26 shtator 2021 Në ora: 15:28
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një incident me rezultat fatal ndodhi të shtunën në mbrëmje në një pikë karburanti në Geuensee Lucern të Zvicrës. Disa mjete u përdorën në mosmarrëveshje.

Policia e kantonit Lucern ka konfirmuar incidentin, në të cilin një person ka vdekur. Të dy grupet sulmuan njëri -tjetrin në parkun industrial Schäracher në Geuensee, raporton 20 minutten, përcjell Bota sot. Sipas gjetjeve të para të policisë, në konflikt janë përdorur edhe objekte të ndryshme. Një 20-vjeçar nga Kosova vdiq në këtë përleshje. Disa persona të tjerë u dërguan në spitale, disa me lëndime të rënda.

Në incident raportohet se kishte njerëz të përfshirë nga Siria, Iraku, Maqedonia e Veriut dhe Zvicra. Policia arrestoi disa persona.

Se sa persona ishin të përfshirë dhe çfarë e nxiti grindjen ende po hetohet.

Kjo është arsyeja pse policia e Lucernit po kërkon dëshmitarë.

Një person ka raportuar se incidenti ishte një përleshje me thikë. “Isha në shtëpi dhe në të vërtetë doja të largohesha. Pashë një person të mbuluar me një batanije. Pastaj policia ngriti një tendë të bardhë",, tha dëshmitari.

Një punonjës në stacionin e gazit qau dhe tha: "Ishte ende dritë, si mund të bësh diçka të tillë", vazhdon ai. Sipas një personi që jeton aty pranë, zona përreth stacionit të karburantit u bllokua. "Rreth orës 0.30 të mëngjesit, shumë oficerë policie ishin ende në vendngjarje, duke hetuar vendin e krimit”, tha ai.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat