20 vjeçari i vrarë në Zvicër është nga ky qytet i Kosovës

Zvicra

20 vjeçari i vrarë në Zvicër është nga ky qytet i Kosovës

Më: 26 shtator 2021 Në ora: 17:12
Pamje nga vendi i ngjarjes

Mbrëmë në Luzern të Zvicrës ka mbetur i vdekur një 20 vjeçar nga Kosova. Mësohet se viktima është Ardit Nikçi nga Peja.

Sipas raportimit të “20 minuten”, incidenti me fatalitet ka ndodhur pas përleshjes së dy grupeve.

Nga kjo përleshje disa persona janë dërguar në spital me lëndime të rënda. Siç raportohet, ishte një përleshje me thika.

Image
Ardit Nikçi

Në këtë përleshje ishin të përfshirë disa persona nga Siria, Iraku, Maqedonia e Veriut dhe Zvicra. Ndërsa rasti është ende nën hetime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat