Dy shqiptarë mes të graduarve në ushtrinë zvicerane - Bota Sot
Dy shqiptarë mes të graduarve në ushtrinë zvicerane

Zvicra

Dy shqiptarë mes të graduarve në ushtrinë zvicerane

Fitim Dika Nga Fitim Dika Më 8 korrik 2017 Në ora: 18:14
Ushtria zvicerane

Në faqen qeveritare zvicerane janë publikuar emrat e ushtarakëve të graduar për herë të fundit në ushtrinë zvicerane, ku spikat numri i vogël i shqiptarëve. Në gradën e premier lejtnantit është graduar Halil Rizaj, i cili jeton në Kantonin Jura dhe Jeton Gjoklaj nga Gränichen AG, transmeton “Bota sot”.

Listën e plotë mund ta shikoni në linkun e mëposhtëm, ku mes të graduarve janë qindra persona./Bota sot

https://www.admin.ch/gov/fr/accueil/documentation/communiques.msg-id-67440.html

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat