Në St Galen përurohet trilogjia “Gjergjat në drita përkrenaresh” i Avni Deharit - Bota Sot
Në St Galen përurohet trilogjia “Gjergjat në drita përkrenaresh” i Avni Deharit

Zvicra

Në St Galen përurohet trilogjia “Gjergjat në drita përkrenaresh” i Avni Deharit

Më: 5 mars 2018 Në ora: 18:07
Ilustrim

Në vigjilje të aktiviteteve për të nderuar kryetrimin shqiptar Gjergj Kastrioti-Skënderbeu dhe 20-vjetorit të Epopesë së UÇK-së mërgimtarët shqiptarë nga shumë qendra të Zvicrës, bashkë me LAPSH-in, nxënës dhe prindër të shumtë, do të shënojnë dhe festojnë në forma të ndryshme.

Pjesë e këtyre festave është edhe përurimi i trilogjisë “Gjergjat në drita përkrenaresh” i shkrimtarit Avni Dehari.

Përurimi i këtij libri do të bëhet më 9 mars, në ora 19.00, në rrugën Heimatstrasse 13, Sent Galen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera