Akademi përkujtimore me rastin e vitit mbarëkombëtar të heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, në Meyrin – Gjenevë - Bota Sot
Akademi përkujtimore me rastin e vitit mbarëkombëtar të heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, në Meyrin – Gjenevë

Zvicra

Akademi përkujtimore me rastin e vitit mbarëkombëtar të heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, në Meyrin – Gjenevë

Më: 30 mars 2018 Në ora: 18:52
Ilustrim

Me rastin e vitit të Skënderbeut, më 6 maj, një grup veprimtarësh në bashkëpunim me rrethin Shqiptaro-Meyrinas, Ansamblin Gëzuar, Rapsodët e Gjenevës, SH.K.A Ilirët e Lausanës, Univeristetin Popullor Shqiptar dhe Ambasadorin e Shqipërisë në Bernë, organizohet ekspozitë dhe konferencë shkencore, “Jeta dhe vepra e heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu”.

Në këtë akademi do të merr pjesë, historiani Frashër Demaj dhe artisti i madh Mirush Kabashi.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera