Sllovenia i jep leksion kuqezinjve

Më: 12 nëntor 2021 Në ora: 20:07

Shpresat kanë pësuar një humbjë krejtësisht të pakuptueshme në sfidën e luajtur me Slloveninë duke u mundur me rezultatin 3-0.

Ishte një sfidë krejtësisht e dominuar nga sllovenët, ku rasti më i mirë për kuqezinjtë ishte penalltia e humbur nga Ernest Muçi në minutën e 3-të të takimit. Por këtu kuqezinjtë u goditën psikologjikisht, ku në minutën e 7-të u ndëshkuan nga Bosil. Në minutën e 24-ët, sllovenët dyfishuan me Matko duke siguruar rezultatin që në pjesën e parë.

Pjesa e dytë ishte pa shumë histori përveç një shtylle të goditur nga Doda që për pak sa nuk realizoi një supergol. Në minutën e 75-të, Bosil shënoi dhe golin e tretë për Slloveninë pas një gafe të portierit Tafas.

Skuadra e drejtuar nga Alban Bushi mbetet në vendin e tretë në kuotën e 9 pikëve, duke humbur shansin të kërcënojnë Çekinë për vendin e parë.