Magjia e talentit të Shpresës së Shqipërisë i jep fitoren Burnley-t U-21

Më: 25 prill 2023 Në ora: 15:41
Burnley-t U-21

Renaldo Torraj i dhuron fitoren Burnley-t U-21 në sfidën me Colchester United, që përfundoi me rezultatin 2-1 në Ligën e Zhvillimit Profesional.

Futbollisti i përfaqësueses U-21 të Shqipërisë ekzekutoi në mënyrë perfekte një goditje të lirë, e cila përfundoi në cepin e portës, ku nuk mund ta arrinte portieri kundërshtar.

Torraj u aktivizua në fillim të pjesës së dytë (57’). Rezultati ishte mbërthyer prej shumë minutash në shifrat 1-1 dhe kur të gjithë mendonin se sfida do të mbyllej pa fitues, erdhi magjia e 18-vjeçarit kuqezi.

Kujtojmë që Torraj është lindur në Londër dhe është formuar si futbollist në akademinë e Tottenhamit.

Në fund të vitit të kaluar iu bashkua Burnley-t, për t’u aktivizuar te skuadra e 21-vjeçarëve, edhe pse është vetëm 18 vjeç.

Torraj, që konsiderohet një lojtar mjaft premtues edhe të Shpresat e Shqipërisë, është aktivizuar në 4 ndeshje zyrtare me U-21.