Lëkundet Vlora, tërmet me magnitudë 3.1 - Bota Sot
Lëkundet Vlora, tërmet me magnitudë 3.1

Vlora

E enjte, 20 shtator 2018

Lëkundet Vlora, tërmet me magnitudë 3.1

Më: 6 qershor 2018 Në ora: 13:00
Foto ilustrim

Një tërmet 3.1 ballë ka lëkundur Selenicën e Vlorës në orët e mesditës, lëkundje që janë ndjerë dhe në qytetin bregdetar.

Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.1 dhe thellësi 2 km. Epiqendra ka qenë 9 km në perëndim të Selenicës dhe 11 km në veri të Vlorës. Aktualisht nuk raportohet për dëme materiale.

Image
Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test