Dalin detajet/ Vrasja e dy motrave në Zvicër, flasin të afërmit: Alma dhunohej prej 18 vitesh - Bota Sot
Dalin detajet/ Vrasja e dy motrave në Zvicër, flasin të afërmit: Alma dhunohej prej 18 vitesh

Zvicra

E premte, 19 tetor 2018

Dalin detajet/ Vrasja e dy motrave në Zvicër, flasin të afërmit: Alma dhunohej prej 18 vitesh

Nga: P.R Më: 10 janar 2018 Në ora: 21:59
Shqiptarja që u vra nga bashkëshorti i saj quhet Alma, ndërkaq mbiemri i saj nuk është bërë i ditur për shkak të hetimeve.

Gjatë ditës së djeshme, një shqiptar nga Kosova tronditi Zvicrën. Ai vrau femra në Zvicër, gjegjësisht gruan e tij dhe motrën e saj.

54 vjeçari më inicialt R.B, akuzohet se vrau gruan e tij Alma B, 38 vjeçe, dhe motrën e saj, Eldën, 31 vjeçare, ku i gjithë krimi ndodhi në kantonin e Aargaut.

Policia e kantonit të Aargaut, e kishte konfirmuar krimin dhe arrestimin e një të dyshuari, po nuk kishte dhënë detaje më shumë gjatë ditës së djeshme.

Por sot, janë zbuluar detaje të reja nga krimi makabër. Media zvicerane, “Blick”, shkruan se Elda kishte ardhur nga Franca, ku jetonte prej vitesh për të kaluar festat e fundvitit tek e motra e saj, Alma.

Më të dëgjuar lajmin e kobshëm, familjarët e viktimave, që janë nga Lezha, kanë udhëtuar nga Franca për në Zvicër. Kreshniku, bashkëshorti i motrës së tretë të viktimave, i cili jeton edhe në Francë ka ngritur akuza ndaj baxhanakut të tij, R.B për kryerjen e vrasjes. Sipas “Blick” , çifti jetonte bashkë prej 18 vitesh, ndërsa kishin tre fëmijë, dy vajza: 16 dhe 7 vjeçe si dhe një djalë, 14-vjeçar, shkruan “Bota sot”.

Ndërsa, banorët përreth vendit të krimit i kanë thënë ’20minuten’ se çifti nuk ishte shumë kohë që ishin vendosur të banonin në apartamentin ku ndodhi vrasja e dyfishtë., por Kreshniku ka pohuar se R.B e dhunonte prej vitesh gruan e tij, saqë shumë herë  e kishte bërë për spital.

Kreshniku, duke folur për median zvicerane, ka tregua se R.B e kishte mbajtur të mbyllur Almën, duke mos e lejuar të integrohej në Zvicër dhe të mësonte gjermanishten. Gruaja kishte tentuar që ta denonconte bashkëshortin disa herë, por nuk kishte pasur asnjëherë guxim.

Ndërsa, banorët e zonës përreth, kanë deklaruar se disa herë nga banesa e çiftin është dëgjuar britma dhe zhurmë e grindje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test