Xhaferi në konferencën e spikerëve të parlamenteve në Varshavë - Bota Sot
Xhaferi në konferencën e spikerëve të parlamenteve në Varshavë

Maqedonia

E hënë, 19 nëntor 2018

Xhaferi në konferencën e spikerëve të parlamenteve në Varshavë

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 10:46
Talat Xhaferi

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi sot dhe nesër do të marrë pjesë në Samitin e tretë të spikerëve të parlamenteve dhe Evropës Qendrore dhe Lindore dhe në shënimin e 550-vjetorit të Parlamentarizmit polak, që do të mbahet në Varshavë, Republika e Polonisë.

Në konferencë, siç është paralajmëruar, Xhaferi do të ketë fjalim me temën "Parlamentet në politikën ndërkombëtare", ndërsa do të realizojë edhe disa takime bilaterale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test