Nis riparimi i rrugëve në Kukës. Ndërhyrje edhe në kanalizime - Bota Sot
Nis riparimi i rrugëve në Kukës. Ndërhyrje edhe në kanalizime

Shqipëria

E martë, 23 tetor 2018

Nis riparimi i rrugëve në Kukës. Ndërhyrje edhe në kanalizime

Më: 22 korrik 2018 Në ora: 12:28
Nis riparimi i rrugëve në Kukës. Ndërhyrje edhe në kanalizime

Bashkia e Kukësit, me anë të Drejtorisë së Shërbimeve Publike, ka nisur një aksion për riparimin dhe mirëmbajtjen e rrugëve të qytetit, të cilat janë amortizuar nga koha ose dëmtuar për shkak të punimeve të ndryshme.

Përveç riparimit të rrugëve do të bëhet edhe nivelimi i pusetave të kanalizimeve nëpër rrugët ku ato janë dëmtuar. Kjo ndërhyrje, sipas drejtorit të Shërbimeve Publike, Sabajet Cengu, është bërë në rrugët kryesore dhe në lagjen e re të qytetit, ku është dëmtuar asfalti.

Ndërkohë, Bashkia Kukës vazhdon punën për mirëmbajtjen e rrugëve rurale dhe përgatitjen e tyre për sezonin e dimrit. Sipas një programi të detajuar pune, ndërhyrje do të ketë në kanalet anësore të rrugëve dhe mbushje me çakull në ato pjesë që është e nevojshme.

Puna do të vijojë gjatë gjithë sezonit të verës, për shkak të kushteve favorizuese të motit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test