Shtyhet seanca për Ahmet Ajetin, personin që donte të vriste Lulzim Berishën - Bota Sot
Shtyhet seanca për Ahmet Ajetin, personin që donte të vriste Lulzim Berishën

Shqipëria

E diel, 21 tetor 2018

Shtyhet seanca për Ahmet Ajetin, personin që donte të vriste Lulzim Berishën

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 13:45
Ahmet Ajeti

Gjykata e Krimeve të Rënda ka zhvilluar ditën e sotme për Ahmet Ajetin, i dënuar për tentativë vrasjeje ndaj Lulzim Berishën. Ajeti është duke u rigjykuar, ndërsa sot, pritej hapja e shqyrtimit gjyqësor. Mirëpo seanca ka dështuar për të dytën herë, për shkak se nuk është bërë njoftimi i Lulzim Berishës. Gjykata tha se Policia e Durrësit ka dërguar një shkresë në banesën e Lulzim Berishës, e ndërsa është përgjigjur motra, e cila tha se vëllai i saj ishte jashtë shtetit.

Nga ana tjetër, gjykata ka dalë në përfundimin se Lulzim Berisha ndodhet në Shqipëri, duke marrë parasysh sistemin TIMS. Në këto kushte, prokurori i çështjes Behar Dibra ka konsideruar që Lul Berisha të konsiderohet si i panjoftuar dhe të ndiqen të gjitha rrugët për të bërë të mundur njoftimin e tij. Prokurori shtroi pretendimet në gjykatë e se kjo e fundit ka shtyrë seancën për më datë 25 tetor 2018. Në këtë seancë të shkurtër ku nuk ishin të pranishme të gjitha palët, u tha se do të ndiqen të gjitha rrugët për të bërë njoftimin e Lulzim Berishës. Sërish do të shkojnë njoftime në drejtim të banesës së Lul Berishës në zonën 5 në Durrës, por emri i tij do të afishohet edhe në faqen zyrtare të Krimeve të Rënda në kryeqytet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test