Një tjetër tension!

Më: 14 dhjetor 2023 Në ora: 19:17

Tek Paris Saint Germain është një atmosferë e rëndë ku kalimi në 1/8 e Champions League nuk mjaftoi për të qetësuar tensionet e pranishme në dhomat e zhveshjes.

Një tjetër tension mbërriti në fundin e Borussia Dortmund-Paris Saint Germain, me dy skuadrat të mbyllura në rezultatin 1-1 dhe të destinuara për të kaluar krah për krah.

Duke pasur parasysh avantazhin që Milani kishte fituar kundër Neëcastle, Luis Enrique i kërkoi ekipit të tij të ngadalësonte ritmin, por mori një përgjigje të frustruar nga Kylian Mbappé, i cili ishte i vendosur për ta fituar atë ndeshje.

Ishte Achraf Hakimi ai që i solli mesazhin kampionit francez, i cili, megjithatë, iu desh të përballej me një përgjigje të nxehtë nga Mbappè, i cili filloi të tregojë hapur se mendonte ndryshe, për të synuar dhe për të sulmuar sërish.

Ishte e pamundur të bindeshin shokët e tij të skuadrës, të cilët ndoqën udhëzimet e trajnerit  dhe lanë përpara një Kylian Mbappé të egër, krejt i vetëm, i cili u largua nga fusha me fytyrë të errët pas një konfrontimi të shkurtër me drejtorin sportive, Luis Campos.

E gjithë kjo për të treguar se si transalpini nuk e ndjen PSG-në si shtëpinë e tij.

I gjithë faji është i Samuel Chukëueze, i cili me golin e tij në minutën e 84-të i dha Milanit një fitore të kotë, por që pati pasoja të tmerrshme në Paris, ku tani po fillojmë të pyesim se cila mund të jetë e ardhmja e Mbappè, me klubet kundërshtare që kanë filluar të mprehin kthetrat e tyre në funksion të merkatos së verës.

Luis Enrique mori përsipër të minimizonte incidentin dhe, siç shpjegohet nga L'Equipe, e pushoi menjëherë çështjen pa ndryshuar mendjen për qëndrimin që do të merrte në minutën e 84-të të një ndeshjeje të trajtuar tashmë.