Tërmet në rrethinën e Karatmanovës dhe Velesit - Bota Sot
Tërmet në rrethinën e Karatmanovës dhe Velesit

Maqedonia

E shtunë, 20 tetor 2018

Tërmet në rrethinën e Karatmanovës dhe Velesit

Më: 13 janar 2018 Në ora: 12:23
Ilustrim

Tërmet me intensitet prej 2,6 ballësh sipas shkallës së Rihterit sonte në orën 19:07 në 45 kilometra në juglindje të Shkupit në epiqendrën rajonale të Velesit.

Siç njoftoi Observatori sizmologjik pranë fakultetit matematiko-natyror në Shkup, tërmeti është ndjerë nga popullata në rrethinën e Karatmanovës dhe Velesit, me intensitet prej katër ballëve sipas Shkallës Makrosizmike Evropiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test