'Nderi i Kombit' Rexhep Çeliku përcillet për në banesën e fundit nën tinguj këngësh trimërie - Bota Sot
'Nderi i Kombit' Rexhep Çeliku përcillet për në banesën e fundit nën tinguj këngësh trimërie

Shqipëria

E shtunë, 20 tetor 2018

'Nderi i Kombit' Rexhep Çeliku përcillet për në banesën e fundit nën tinguj këngësh trimërie

Më: 13 janar 2018 Në ora: 14:09
Pamje nga ceremonia e varrimit

Me përfundimin e homazheve, arkivoli me trupin e "Nderit të Kombit", "Mjeshtrit të Madh" Rexhep Çeliku, ka dalë në orën 13:00 nga salla e Muzeut Historik Kombëtar nën tinguj këngësh trimërore, mbi supet e familjarëve dhe miqve të tij.

Dy prej tyre kishin veshur kostumet kombëtare me të cilat Çeliku interpretoi vallet më të bukura kombëtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test