Roma ka arritur të marrë një barazim në minutat e fundit

Më: 13 shkurt 2022 Në ora: 20:11

Roma ka arritur të marrë një barazim në minutat e fundit ndaj Sasuolos me shifrat 2-2, në javën e 25-të të Serisë A.

Pjesa e parë foli për kryeqytetasit, ku Tami Abraham arriti të realizonte një gol nga pika e bardhë e penalltisë. Në të dytën ndryshoi çdo gjë për ekipin e Murinjos, ku Smolling dërgoi topin në portën e tij dhe më pas Traore shënoi për të kaluar vendasit në avantazh. Në fund ai që i dha një pikë Romës ishte i ardhuri nga stoli, Brajan Kristante, i cili barazoi në minutat e fundit.

Titullarë në këtë sfidë ishte dhe mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla, i cili luajti për 90 minuta dhe u paraqit pozitivisht.

Me këtë rezultat Roma vazhdon të jetë në vendin e shtatë në tabelë, me pikë të barabarta me rivalët e Lacios.