Interi përforcohet në mbrojtje me rezervën e Benfikës - Bota Sot
Interi përforcohet në mbrojtje me rezervën e Benfikës

Futboll

E mërkurë, 24 tetor 2018

Interi përforcohet në mbrojtje me rezervën e Benfikës

Më: 13 janar 2018 Në ora: 10:45
Lisandro Lopez

Interi ka arritur marrëveshjen me Benfikën për blerjen e mbrojtësit Lisandro Lopez.

29-vjeçari argjentinas do të luajë i huazuar deri në qershor të këtij viti me zikaltërit, ndërsa në fund të sezonit do të realizohet blerja e tij për 9 milionë euro. Lisandro Lopez do të prezantohet ditën e hënë.

Në këtë sezon, Lisandro ka luajtur shumë pak me skuadrën portugeze. Argjentinasi ka marrë pjesë vetëm 8 ndeshje: 2 në Champions (ndeshjen e parë dhe të fundit të grupit) 4 në kampionatin portugez dhe 2 në Kupën e Portugalisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test