Të paktën 17 ushtarë të Nigerisë u vranë në një pritë pranë kufirit Malian - Bota Sot
Të paktën 17 ushtarë të Nigerisë u vranë në një pritë pranë kufirit Malian

Afrika

Të paktën 17 ushtarë të Nigerisë u vranë në një pritë pranë kufirit Malian

Më: 15 maj 2019 Në ora: 16:18
Foto

Të paktën 17 ushtarë në Nigeri u vranë dhe 11 u zhdukën në një pritë pranë kufirit Malian, tha një zëdhënës qeveritar për Reuters të mërkurën.

Abdourahamane Zakaria tha se sulmi ndodhi të martën në afërsi të qytetit Tongo Tongo, ku luftëtarët nga një degë e Shtetit Islamik vranë katër forca speciale amerikane dhe katër ushtarë të Nigerisë në një pritë në tetor 2017, shkruan Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat