Pamje të tmerrshme: Babai ia pret kokën të bijës, nuk ia miratoi të dashurin

Afrika

Pamje të tmerrshme: Babai ia pret kokën të bijës, nuk ia miratoi të dashurin

Më: 8 mars 2021 Në ora: 10:55
Foto ilustrim

Ky është momenti tronditës kur një baba u filmua i qetë duke ecur nëpër rrugë teksa mbante kokën e vajzës së tij adoleshente pasi ia preu atë në një të ashtuquajtur ‘vrasje nderi’.

Sarvesh Kumar u filmua duke shëtitur nëpër fshatin Pandetara në Uttar Pradesh, India veriore, më 3 shkurt.

Në një pamje të tmerrshme, ai pranon që ia preu kokën 17-vjeçares Neelam sepse ai nuk e miratoi burrin me të cilin po dilte.

Ai tha se kishte qenë në rrugën e tij për në stacionin e policisë pasi i preu kokën vajzës së tij si pjesë e një vrasjeje nderi.

Kumar u konfrontua edhe me një turmë të vogël e cila u formua shpejt rreth tij ndërsa policia u njoftua për skenën e tmerrshme.

Babai i katër fëmijëve u shfaq i paqartë ndërsa bisedoi rastësisht me njërin prej tyre. Kumar rrëfen se ia preu kokën adoleshentes sepse ai ishte i pakënaqur me marrëdhënien e saj me një burrë, raporton NDTV, duke shtuar: “Unë e bëra atë. Nuk ishte askush tjetër. Trupi është në dhomë”.

Ai vazhdoi duke thënë se do ta kishte vrarë edhe të dashurin e saj nëse do të ishte në gjendje ta gjente, duke u shfaqur që nuk tregonte pendim për veprimet e tij të liga.

Gruaja e Kumar gjithashtu u arrestua dhe një oficer policie është pezulluar pasi doli një foto e zyrtarit që mban kokën e vajzës ‘në mënyrë të papërshtatshme’.

Policia gjeti trupin e vajzës së tij në shtëpinë e familjes dhe e ka dërguar atë për një ekzaminim pas vdekjes, shkruan Metro.co.uk.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat