Shihni se sa fat kishte ky shofer kur u sulmua nga grabitës në mes të ngasjes në Afrikë të Jugut

Afrika

Shihni se sa fat kishte ky shofer kur u sulmua nga grabitës në mes të ngasjes në Afrikë të Jugut

Më: 14 korrik 2021 Në ora: 12:45
Foto

Një ditë e zakonshme në punë u kthye në një përvojë traumatike që as pushimet dhe as rritja e pagave nuk do ta fshinin!

Një burrë në kamion nga Afrika e Jugut shmangu plumbat dhe mashtroi vdekjen pasi persona të armatosur qëlluan në të ndërsa ai po ngiste makinën dhe shijonte muzikën e tij në një incident të vjedhjes së lartë.

Burri kishte shumë fat. Ai i pa ata më herët dhe kështu u përgatit me një ‘ballafaqim’ me ta.

Personat e armatosur filluan ta sulmojnë me armë zjarri, ku shihet se ata i thyejnë edhe xhamat e kamionit, por burri kishte shumë fat.

Ai nuk pësoi asnjë lëndim gjatë këtij sulmi.

Motivet e personave të armatosur nuk dihen, por ka shumë të ngjarë që ishte një grabitje e mbetur në tentativë. Sulmi mund të jetë edhe ksenofobik, por është shumë e menduar të supozohet kështu.

Kamionistët e huaj kanë qenë nën sulm në Afrikën e Jugut, me shoferët lokalë që hyjnë në grevë këtë vit duke protestuar për të marrë trajtim si duhet. 
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat