Nigeri, 63 persona të vdekur nga kolera javën e fundit

Afrika

Nigeri, 63 persona të vdekur nga kolera javën e fundit

Më: 31 gusht 2021 Në ora: 09:45
Foto ilustrim

Në Nigeri të Afrikës Perëndimore brenda javës së fundit 63 persona kanë humbur jetën nga epidemia e kolerës.

Sipas të dhënave javore të publikuara nga Qendra për Kontrollin e Sëmundjeve e Nigerisë (NCDC), 63 persona vdiqën javën e fundit në vend nga epidemia e kolerës.

Teksa epidemia përhapet në provincat tjera, 3.098 persona u diagnostikuan me kolerë gjatë kësaj kohe.

Në të gjithë vendin që nga janari 58.698 persona janë diagnostikuar me kolerë dhe gati 2.000 persona tjerë humbën jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat