18 të vdekur nga përmbytjet - Bota Sot
18 të vdekur nga përmbytjet

Afrika

18 të vdekur nga përmbytjet

Më: 19 qershor 2018 Në ora: 21:37
Vërshimet në kryeqytetin e Bregut të Fildishtë, Abidjan

Së paku 18 persona kanë humbur jetën në përmbytjet që goditën kryeqytetin e Bregut të Fildishtë, Abidjan, pas shirave të mëdha që përfshinë vendin.

Siç njoftojnë autoritetet vendore, vërshimet goditën qytetin bregdetar prej pesë milionë banorësh pas shiut të stuhishëm.

Vërshimet ishin të mëdha dhe ujërat me vete kanë marrë makina dhe kanë shkatërruar shumë shtëpi.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera