FBI heton sulmin ndaj kryeministrit të Etiopisë - Bota Sot
FBI heton sulmin ndaj kryeministrit të Etiopisë

Afrika

FBI heton sulmin ndaj kryeministrit të Etiopisë

Më: 25 qershor 2018 Në ora: 20:06
Etiopi

Shtetet e Bashkuara kanë dërguar hetuesit e FBI-së në Etiopi, për të hetuar se çfarë ndodhi gjatë sulmit të së shtunës.

Eksplodimi ndodhi në tubimin me qytetarë të kryeministrit të ri, Abhi Ahmed. Në sulm u vranë dy persona dhe më shumë se 150 vetë u plagosën, njoftoi televizioni shtetëror etiopian “EBC”.

EBC raportoi se ekspertët e FBI-së janë tashmë në terren dhe po ndihmojnë në hetimin.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera