Në Afrikë vriten tre gazetarë - Bota Sot
Në Afrikë vriten tre gazetarë

Afrika

Në Afrikë vriten tre gazetarë

Më: 31 korrik 2018 Në ora: 20:13
Foto ilustrim

Në Republikën Qendrore të Afrikës, sulmues të paidentifikuar kanë vrarë tre gazetarë.

Sulmi është kryer në një pritë të ngritur, ku pas bllokimit të veturës së gazetarëve, u qëlluan me armë zjarri, njoftuan autoritete vendore.

Sipas mediave, dy gazetarët e vrarë janë rusë dhe një ukrainas.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera