Pritjet për bisedimet Kosovë-Serbi gjatë vitit 2019 - Bota Sot
Pritjet për bisedimet Kosovë-Serbi gjatë vitit 2019

Aktuale

Pritjet për bisedimet Kosovë-Serbi gjatë vitit 2019

Më: 5 janar 2019 Në ora: 07:23
Ilustrim

Kosova dhe Serbia janë përfshirë në një proces bisedimesh për normalizimin e marrëdhënieve që është kusht për integrimet në Bashkimin Evropian.

Por, ende është e paqartë forma e një marrëveshjeje që siguron normalizimin dhe cilat janë mundësitë për arritjen e shpejtë të saj, në një kohë kur bisedimet mbeten të pezulluara për shkak të tensioneve mes të dy vendeve.

Të dyja palët po përballen me trysni për një marrëveshje më të shpejtë, për shkak të zgjedhjeve brenda Bashkimit Evropian, që priten me shumë shqetësime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat