Kjo është lidhja e vëllait të presidentit Thaçi me drogën - Bota Sot
Kjo është lidhja e vëllait të presidentit Thaçi me drogën

Aktuale

Kjo është lidhja e vëllait të presidentit Thaçi me drogën

Më: 3 shkurt 2019 Në ora: 21:25
Gani Thaçi

Në fund të vitit 2018 si pjesë e një grupi që u kapën me  më shumë se 100 kilogramë heroinë ishte edhe Enis Qerka. Është hiç më pak se sa shoferi i vëllait problematik të Presidentit Hashim Thaçi, Ganiut.

Vëllai i madh i Presidenti më vonë e mohoi se e kishte shofer Qekën, derisa në të njëjtin aksion për çudi u rezervua edhe Policia e Kosovës.

Pak kohë para këtij aksioni Policia kishe thirru edhe konferencë për arrestimin e disa shtetasve shqiptarë, por nuk e bëri këtë për shoferin e Gani Thaçit.

E lidhja e Thaçëve me drogën është e kahershme, thonë raportet ndërkombëtare të inteligjencës, dhe të tjera. “Në raportet konfidenciale që mbulojnë më shumë se një dekadë, agjencitë e dedikuara për luftimin e drogës në të paktën pesë vende e kanë përmendur Hashim Thaçin dhe anëtarët e tjerë të “Grupit të Drenicës”  që ata ushtojnë kontroll brutal mbi tregtinë e heroinës”, thotë Dick Marty në raportin e tij./Insajderi

Dokumentarin e plotë e gjeni këtu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...