Haradinaj udhëton për Gjermani, kthehet në Kosovë për përvjetorin e pavarësisë

Aktuale

Haradinaj udhëton për Gjermani, kthehet në Kosovë për përvjetorin e pavarësisë

Më: 15 shkurt 2019 Në ora: 13:06
Ramush Haradinaj

Haradinaj ka shkuar në Munich, për të marr pjesë në një konferencë të sigurisë.

Në këtë konferencë që zgjat deri të dielën, pos Haradinajt, marrin pjesë edhe përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg.

Sipas burimeve, Haradinaj nuk do të qëndroj deri në fund të konferencës tri ditore, por do të kthehet në Kosovë me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat