Daut Haradinaj: Po ju kallxoj që taksën nuk jemi kah e heqim - Bota Sot
Daut Haradinaj: Po ju kallxoj që taksën nuk jemi kah e heqim

Aktuale

Daut Haradinaj: Po ju kallxoj që taksën nuk jemi kah e heqim

Më: 2 mars 2019 Në ora: 12:02
Daut Haradinaj

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka thënë se Qeveria nuk e ka ndërmend të heq taksën 100 për qind ndaj Serbisë

Haradinaj këto fjalë i tha në Kuvendin zgjedhor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Deçan.

Deputeti i AAK-së theksoi se nuk do të flas shumë, meqë të tjerët do të flasin fjalë më të mëdha. Si kryetar dege, Haradinaj tha se shpreson se do të marr pëlqimin e delegatëve edhe për tri vjet të tjera.

“Taksën nuk jemi kah e heqim. Kam pasur nderin të bashkëpunojë me degën e Aleancës në Deçan. Kemi arrit sukses, pasi po udhëheqim me Qeverinë. Ndihna krenar për punën që e kmei bërë dhe do të rrugëtojmë bashkë, nëse e marr pëlqimin tuaj. Nuk po e zgjati shumë, se të tjerët kanë me fol fjalë më të mëdha”, ka thënë ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...