21 vjet më parë filloi kapitulli i ri në historinë e shqiptarëve - Bota Sot
21 vjet më parë filloi kapitulli i ri në historinë e shqiptarëve

Aktuale

21 vjet më parë filloi kapitulli i ri në historinë e shqiptarëve

Nga: N.Sh Më: 5 mars 2019 Në ora: 09:07
Prekaz

Në 21 vjetorin e rënies heroike të familjes së komandantit Adem Jasharit përballë forcave serbo-sllave, pas tri ditë luftimeve, 5, 6 dhe 7 marsi vlerësohet si kapitulli i ri në historinë tonë.

Kështu shkruan në Facebook, Valon Murat, kryetar i Lëvizjes për Bashkim, i cili shton se, ky është kapitull i dinjitetit, i lirisë dhe i luftës çlirimtare.

“Sot 21 vjet filloi një kapitull i ri në historinë tonë. Kapitulli i dinjitetit, lirisë e luftës çlirimtare. Kosova dhe shqiptarët por edhe njerëzimi përjetë do të përkulen para sakrificës së Adem Jasharit me familje”, shkruan Murati, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...