Rifat Jashari: Vetëm bashkë mund t’i arrijmë qëllimet tona - Bota Sot
Rifat Jashari: Vetëm bashkë mund t’i arrijmë qëllimet tona

Aktuale

Rifat Jashari: Vetëm bashkë mund t’i arrijmë qëllimet tona

Më: 24 mars 2019 Në ora: 13:08
Rifat Jashari

Vëllai i komandantit legjendar Adem Jashari Rifat Jashari ka bërë thirrje sot për t’u bashkuar.

Teksa mbajti një fjalim të shkurtër në emër të të gjitha familjeve të dëshmorëve Rifat Jashari tha se jo vetëm në përvjetore por gjthnjë duhet të jenë të bashkuar si sot.

Jashari në manifestimin për Epopenë e UÇK-së në Dukagjin që u mbajt në Gllogjan tha se fal gjakut të dëshmorëve e gëzojnë lirinë.

Në manifestimin “Epopeja e UÇK-së” në Gllogjan kanë marr pjesë edhe kryeministri Ramush Haradinaj dhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...