Foto e rrallë e vitit 1999: Këngëtarja e njohur shqiptare shfaqet e alivanosur, duke ikur nga barbarizmi serb - Bota Sot
Foto e rrallë e vitit 1999: Këngëtarja e njohur shqiptare shfaqet e alivanosur, duke ikur nga barbarizmi serb

Aktuale

Foto e rrallë e vitit 1999: Këngëtarja e njohur shqiptare shfaqet e alivanosur, duke ikur nga barbarizmi serb

Më: 25 mars 2019 Në ora: 12:29
Fjolla Morina

Ditën e djeshme u shënua 20 vjetori i nisjes së bombardimeve të forcave aleate të NATO-s ndaj bazave ushtarake serbe.

Fushata 72 ditore u shoqërua me masakra, dëbim dhe persekutim të popullsisë civile shqiptare e cila u detyrua të mësyjë Bllacën në tentim për të ikur nga barbarizmi serb.

E duket se në konvojet e refugjatëve ka qenë edhe këngëtarja Fjolla Morina.

Faqe në Facebook kanë publikuar fotografi të Fjollës e alivanosur në Bllacë pas pesë ditëve të qëndrimit.

Momenti është kapur nga fotoreporterët në një foto ikonike që ilustron më së miri vuajtjet e popullatës civile.

Pranë këngëtares vërehet nëna e saj, e shqetësuar për gjendjen shëndetësore të Fjollës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...